Wyposażając domową siłownię, warto rozważyć zakup atlasu do ćwiczeń. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli korzystać w domu z rozwiązań dostępnych na maszynach w klubach fitness. Atlas jest też świetnym rozwiązaniem dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają przygodę z treningiem siłowym i obawiają się ćwiczeń na wolnych ciężarach.

Kinetic System pozwala na trening z obciążeniem do 100 kg. Jego konstrukcja jest bardzo solidna, zaś bloki ciężarów osadzono na stalowych i poliestrowych linach. Składa się ze stacji podstawowej, oraz czterech modułów, które są opcją dodatkową – każdy może sam zdecydować, jakimi stanowiskami rozbuduje atlas.

Stacja podstawowa Kettler Kinetic System to stanowisko przeznaczone do treningu siłowego górnej części ciała. Tapicerowane siedzisko podlega regulacji wysokości. Znajdziemy w niej następujące stanowiska treningowe:

  • Brzuszki w pozycji siedzącej
  • Butterfly do przodu
  • Regulowany pałąk do wyciskania
  • SYSTEM 3D FLEXMOTION
  • Wieżyczka Latissimus
  • Wiosła
  • Wyciskanie na ławce w pozycji siedzącej

Kettler Kinetic System Stacja Podstawowa

Podczas ćwiczeń na stacji podstawowej trenuje się zatem głównie mięśnie klatki piersiowej, grzbietu i barków.

Moduł I – Podwójny wyciąg linowyKettler Kinetic System Podwojny Wyciag Linowy 

Można na nim ćwiczyć z maksymalnym obciążeniem 2 x 50 kg. Wyciąg pozwala urozmaicić trening siłowy o różne ćwiczenia na górne i dolne części ciała, jak również na brzuch. Przykładami ćwiczeń, jakie można wykonać na wyciągach, są odwodzenia nóg, uginanie przedramion, wiosłowania, ściąganie linek, allahy. Aktywować można całe ciało.

Kettler Kinetic System Stacja Podstawowa + Modul I

Stacja Podstawowa Atlasu + Moduł I

Moduł II – Napinacze Nóg / Zginacze Nóg służy do izolowanych ćwiczeń na mięśnie ud. Pozwala wykonać prostowanie nóg na mięśnie czworogłowe uda oraz uginanie nóg na mięśnie dwugłowe. Dzięki tym dwóm ćwiczeniom mocno wzmocnicie i umięśnicie nogi.

Kettler Kinetic System Napinacze Zginacze NogKettler Kinetic System Stacja Podstawowa + Modul II

Stacja Podstawowa Atlasu + Moduł II

Moduł III to prasa do nóg, czyli suwnica. Pozwala na wypychanie nogami ciężaru do 160 kg. Zależnie od ustawienia stóp, angażuje się różne części mięśni ud oraz łydki.

Kettler Kinetic System Prasa do nog

Kettler Kinetic System Stacja Podstawowa + Modul III

Stacja Podstawowa Atlasu + Moduł III

Moduł IV to drążek do podciągania (można się na nim podciągać w różnym chwycie oraz z różnym rozstawem rąk, przyda się też przy rozciąganiu mięśni pleców), poręcze do dipsów (głębokie pompki na poręczach na triceps), podpórki do ćwiczenia na mięśnie brzucha, polegającego na unoszeniu nóg oraz podpórki do tradycyjnych pompek. Moduł ten pomaga wiec w treningu mięśni pleców, klatki, brzucha oraz tricepsów.

Kettler Kinetic System Drazek i Podporki Kettler Kinetic System Stacja Podstawowa + Modul IV

Stacja Podstawowa Atlasu + Moduł IV

W przypadku stacji podstawowej oraz pierwszych trzech modułów, maksymalna waga użytkownika to 150 kg, zaś w module 4 – 130 kg. Jeśli oprócz atlasu wyposażymy się w sprzęt cardio (bieżnię, stepper, rowerek, orbitreka bądź wioślarza), to możemy w domowych warunkach zrobić kompletny trening siłowy i aerobowy.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony producenta.

Zobacz również: Rozgrzewka przed treningiem siłowym  |  Atlas York Fitness Perform Gym  |  Atlas Kettler Classic  |  Odchudzanie a ćwiczenia siłowe

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostao

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować Upłynął limit czasowy. Proszę odświeżyć działanie i spróbować ponownie.