Atlasy kulturystyczne nie są urządzeniami małymi, warto więc przed zakupem przygotować osobne pomieszczenie (np. garaż, piwnicę bądź poddasze) lub wydzieloną część pomieszczenia, w której można będzie swobodnie na nim ćwiczyć. Ciekawym pomysłem jest skomponowanie małej, domowej siłowni i oprócz sprzętu do ćwiczeń siłowych zaopatrzyć się w urządzenie do treningów cardio (np. bieżnię, rower stacjonarny lub orbitrek). Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli celem ćwiczeń jest wyrzeźbienie i wymodelowanie sylwetki.

Ostatecznie wymiary i waga atlasów zależą od stopnia skomplikowania i ilości stanowisk do ćwiczeń. Przykładowo, mały atlas York  G101 waży 90 kg a jego wymiary to 145 x 110 x 198 cm (długość x szerokość na wysokość) (można na nim wykonać takie ćwiczenia jak wyciskanie-klatka piersiowa, wyciskanie-ramiona, wyciąg górny, wyciąg dolny, „motylek” (podwójny uchwyt), modlitewnik (2 stopniowa regulacja). Dla porównania atlas Kettler Kinetic F7 7717-000 waży aż 350 kg i ma wymiary 170 x 185 x 221 cm.  Zajmuje 4 metry kwadratowe powierzchni i mogą na nim trenować jednocześnie dwie osoby. Wyposażony jest w stację z wyciągiem linowym, stację z ławką oraz stację do treningu nóg.

Zupełnymi gigantami są atlasy stricte komercyjne. Jako przykład może nam posłużyć 8 stanowiskowy atlas JP-1 MILLENIUM MASTER SPORT. Waży aż 470 kg i ma wymiary 510 x 430 x 235 cm. Wyposażony jest on w stanowisko do wyciskania leżąc, butterfly, dipping, ławkę skośną, wyciąg linowy oraz stanowisko do ćwiczeń nóg.

Waga i wymiary atlasów

Źródło

Zobacz również:  Ciężar maksymalny  |  Zalety atlasów  |  Czym jest atlas?  |  Ćwiczenia na atlasie a ciąża

Incoming search terms:

  • motylek do cwiczen
  • mały atlas do ćwiczeń
  • wymiary atlasu do cwiczen

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostao

Aby dodać komentarz, musisz trochę pogłówkować Upłynął limit czasowy. Proszę odświeżyć działanie i spróbować ponownie.